Het laatste Formule 1 nieuws. Alle ontwikkelingen, coureurs, actuele standen en kalender
Home F1 nieuws Sainz blinkt uit tijdens F1-testdagen in Bahrein voor seizoen 2024
F1 nieuws

Sainz blinkt uit tijdens F1-testdagen in Bahrein voor seizoen 2024

73
Bahrain International Circuit GP

De strijd om de snelste tijd

Carlos Sainz van Ferrari zette de snelste tijd neer tijdens de tweede van drie testdagen voorafgaand aan de openingsrace van het Formule 1-seizoen 2024 in Bahrein, op het circuit van Sakhir op 2 maart. Opmerkelijk was dat hij zijn snelste ronde reed op de C4 Pirelli band, die het komende weekend niet beschikbaar zal zijn. Zijn teamgenoot bij Ferrari, Charles Leclerc, was de op één na snelste over het algemeen, waarbij hij zijn beste tijd noteerde op de laatste dag, net als George Russell voor Mercedes en Zhou Guanyu voor Sauber, die ook hun snelste tijden op de C4 band behaalden.

Sainz snelste voor Ferrari

PosCoureur (Auto/Motor)21 Feb22 Feb23 Feb
1Carlos Sainz Jr. Ferrari SF-24 / Ferrari 066/121’32.584 691’29.921 841’31.247 71
2Charles Leclerc Ferrari SF-24 / Ferrari 066/121’33.247 641’31.750 541’30.322 74
3George Russell Mercedes F1 W15 E Performance / M151’34.109 1221’30.368 67
4Zhou Guanyu Sauber C44 / Ferrari 066/121’33.871 631’33.715 381’30.647 85
5Sergio Pérez Red Bull RB20 / Honda RBPT H0021’30.679 1291’31.483 53
6Max Verstappen Red Bull RB20 / Honda RBPT H0021’31.344 1431’30.755 66
7Yuki Tsunoda RB VCARB 01 / Honda RBPT H0021’34.136 641’38.074 401’30.775 53
8Alexander Albon Williams FW46 / Mercedes F1 M151’34.587 401’30.984 121
9Oscar Piastri McLaren MCL38 / Mercedes F1 M151’33.658 571’32.328 351’31.030 91
10Lewis Hamilton Mercedes F1 W15 E Performance / M151’31.066 1231’31.999 49
11Fernando Alonso Aston Martin AMR24 / Mercedes F1 M151’33.385 771’33.053 311’31.159 75
12Lando Norris McLaren MCL38 / Mercedes F1 M151’32.484 731’31.256 521’32.108 20
13Daniel Ricciardo RB VCARB 01 / Honda RBPT H0021’32.599 521’31.361 881’37.015 70
14Nico Hülkenberg Haas VF-24 / Ferrari 066/101’35.906 821’37.509 311’31.686 89
15Lance Stroll Aston Martin AMR24 / Mercedes F1 M151’33.007 541’32.029 961’32.038 46
16Esteban Ocon Alpine A524 / Renault E-Tech RE241’34.677 601’32.061 781’33.079 55
17Pierre Gasly Alpine A524 / Renault E-Tech RE241’32.805 611’33.804 331’32.149 47
18Valtteri Bottas Sauber C44 / Ferrari 066/121’34.431 681’32.227 971’33.528 28
19Logan Sargeant Williams FW46 / Mercedes F1 M151’33.882 211’32.578 117
20Kevin Magnussen Haas VF-24 / Ferrari 066/101’35.692 661’36.611 931’33.053 80

Testteam statistieken: Haas rijdt de meeste ronden

PosTeamRondenkm
1Haas4412386
2Ferrari4162251
3Red Bull3912116
4Sauber3792051
5Aston Martin3792051
6RB3671986
7Mercedes3611953
8Alpine3341807
9McLaren3281775
10Williams2991618

Magnussen behaalt de meeste kilometers

PosCoureurRondenkm
1Kevin Magnussen2391293
2Carlos Sainz Jr.2241212
3Daniel Ricciardo2101136
4Max Verstappen2091131
5Nico Hülkenberg2021093
6Lance Stroll1961060
7Esteban Ocon1931044
8Valtteri Bottas1931044
9Charles Leclerc1921039
10George Russell1891022
11Zhou Guanyu1861006
12Oscar Piastri183990
13Fernando Alonso183990
14Sergio Pérez182984
15Lewis Hamilton172930
16Alexander Albon161871
17Yuki Tsunoda157849
18Lando Norris145784
19Pierre Gasly141763
20Logan Sargeant138746

Testmotor statistieken: Mercedes aan de leiding

PosMotorRondeskm
1Mercedes13677398
2Ferrari12366689
3Honda RBPT7584102
4Renault3341807

Concurrentie dicht op de hielen

Red Bull Racing’s Sergio Perez, die vorig jaar de snelste was in deze test, en Max Verstappen noteerden tijden binnen een tiende van elkaar op de vijfde en zesde plaats, gebruikmakend van de C3 band, die het komende weekend de zachte band zal zijn. Yuki Tsunoda was zevende voor RB, het herbenoemde AlphaTauri team, gevolgd door Alex Albon (Williams), Oscar Piastri (McLaren) en Lewis Hamilton (Mercedes). Aston Martin, Haas en Alpine sloten de drie dagen af zonder een auto in de top 10.

Teams en coureurs zetten in op kilometers

Het Haas F1 Team behaalde een overwinning door de meeste ronden te rijden over de drie dagen, met Kevin Magnussen die de meeste kilometers maakte van alle coureurs. Aan de andere kant van het spectrum stond Williams, die net niet de 300 ronden haalde, met Logan Sargeant die de minste ronden reed met 138.

Motorvermogen: Mercedes leidt het veld

In de statistieken van de motoren kwam Mercedes als beste uit de bus, met de meeste ronden en kilometers, gevolgd door Ferrari, Honda RBPT, en Renault. Dit geeft een interessant inzicht in de voorbereidingen en strategieën van de teams voorafgaand aan het nieuwe seizoen, waarbij elk team zijn eigen aanpak heeft om de auto’s te optimaliseren en de coureurs klaar te stomen voor de uitdagingen die komen gaan.

Gerelateerd nieuws

Verstappen: Red Bull “ernstig gebrek aan snelheid” in Imola F1-training

Frustratie bij Verstappen tijdens Imola-trainingen Max Verstappen uitte zijn frustratie tijdens beide...

Wat hebben we geleerd tijdens de vrijdagtraining van de F1 Imola Grand Prix 2024?

Na de openingsreeks van pan-continentaal vliegen, keerde het Formule 1-circus terug naar...

Yuki Tsunoda overweegt vertrek bij Red Bull: Zet deur open voor Liam Lawson

Yuki Tsunoda rijdt sinds 2021 voor het tweede team van Red Bull....

Lewis Hamilton duidelijk over zijn opvolger bij Mercedes

Einde van een tijdperk voor Lewis Hamilton bij Mercedes In 2024 zal...

Lewis Hamilton heeft zichzelf ‘een slachtoffer gemaakt’ door Mercedes W15 set-up experimenten

Lewis Hamilton heeft vaak zijn frustraties geuit over de set-up keuzes dit...

McLaren: naïef om te denken dat reguliere F1-overwinningen nu mogelijk zijn

Norris’ indrukwekkende overwinning en McLarens vooruitgang De sensationele overwinning van Norris tijdens...

Formule 1 heeft roep om luidere motoren gehoord en komt met plannen

Historie van de Formule 1-motoren Voor veel oude Formule 1-fans klinken de...

Mike Krack: Updates voor Imola, maar in F1 staat niemand stil

Reflectie op het eerste kwartaal van het F1-seizoen 2024 Vooruitkijkend naar de...