Het laatste Formule 1 nieuws. Alle ontwikkelingen, coureurs, actuele standen en kalender
Home F1 nieuws Red Bulls recordbrekende seizoen leidt tot hoge inschrijfkosten
F1 nieuws

Red Bulls recordbrekende seizoen leidt tot hoge inschrijfkosten

60
finale f1

Red Bull Racing, bekend om hun indrukwekkende prestaties in de Formule 1, heeft een historisch seizoen achter de rug. Met een dominantie die zelden gezien is in de F1-geschiedenis, heeft het team uit Milton Keynes een ongekende reeks overwinningen behaald. Hun coureurs wonnen maar liefst 21 van de 22 races en verzekerden zich al vroeg van beide wereldkampioenschappen. Dit succes bracht hen een totaal van 860 punten, waarmee ze het vorige record van Mercedes uit 2016, met 765 punten, ruimschoots overtroffen.

De prijs van succes

Dit ongeëvenaarde succes komt echter met een prijs. Volgens de regels van de FIA, die sinds 2013 van kracht zijn, zijn de inschrijfkosten voor elk team gebaseerd op het aantal behaalde punten in het voorgaande seizoen. Voor 2024 betekent dit een basisbedrag van $657,837, plus $6575 per behaald punt voor alle teams, behalve de constructeurskampioen, die $7893 per punt moet betalen. Voor Red Bull resulteert dit in een recordbedrag van $7,445,817 dat voor 10 december aan de FIA betaald moet worden.

De financiële impact

De financiële impact van deze regel is aanzienlijk, vooral wanneer je het vergelijkt met de kosten voor andere topteams. Mercedes, als tweede geëindigd, moet bijvoorbeeld ‘slechts’ $3,347,012 betalen, terwijl Ferrari met 406 punten $3,327,287 verschuldigd is. Dit onderstreept de uitzonderlijke prestatie van Red Bull dit seizoen.

De visie van teambaas Christian Horner

Christian Horner, de teambaas van Red Bull, erkent dat het bedrag dat ze moeten betalen aanzienlijk is, maar ziet het als een onvermijdelijk gevolg van hun succes. Hij beschouwt het als een ‘luxe probleem’, gezien het feit dat de punten eerst behaald moesten worden om deze rekening te genereren. Horner benadrukt ook dat deze kosten buiten de budgetcap vallen, maar geeft toe dat het een grote cheque is die aan de FIA geschreven moet worden.

Het team had zelfs nog meer kunnen betalen als Sergio Perez meer had gepresteerd en als ze de Grand Prix van Singapore hadden gewonnen. Dat evenement bleek de enige race te zijn die een totale overwinningssweep van Red Bull voorkwam. Horner ziet dit echter niet als een teleurstelling, maar eerder als een nederige herinnering dat er altijd ruimte is voor verbetering en dat situaties snel kunnen veranderen. Hij prijst de prestaties van Max Verstappen en het team en benadrukt dat deze auto voor lange tijd herinnerd zal worden als een van de meest succesvolle in de Formule 1-geschiedenis.

De volledige lijst

TeamPuntenBasisvergoedingVergoeding per PuntTotaal
Red Bull86065783778937445817
Mercedes40965783765753347012
Ferrari40665783765753327287
McLaren30265783765752643487
Aston Martin28065783765752498837
Alpine12065783765751446837
Williams286578376575841937
AlphaTauri256578376575822212
Alfa Romeo166578376575763037
Haas126578376575736737

Gerelateerd nieuws

GP van Canada zal Mercedes’ voortdurende onvrede op de proef stellen

De voortdurende frustraties van Mercedes Toto Wolff’s analyse na de race begint...

Vier potentiële F1-zitjes in het vizier voor Esteban Ocon te midden van wildcard exit-optie

Na een moeilijk begin van het seizoen 2024 hebben Esteban Ocon en...

Alpine’s Doohan neemt plaats van Ocon in vrije training 1 van Canada

Jack Doohan’s kans bij Alpine Jack Doohan krijgt de kans om zijn...

Sergio Perez verlengt contract: Welke geruchten zijn ten einde?

Een nieuwe toekomst voor Sergio Perez bij Red Bull Red Bull heeft...

Liberty Media kreeg “veel geluk” met overname van F1 van Ecclestone om onbenut potentieel te benutten

Transformerende impact van Liberty Media Sinds de overname van de Formule 1...

Perez verzekert zich van tweejarige contractverlenging bij Red Bull

Start van een nieuw hoofdstuk voor Perez en Red Bull Sergio Perez...

Carlos Sainz, Mick Schumacher en andere coureurs op Alpine’s F1 2025 shortlist

Wie zal Esteban Ocon vervangen bij Alpine voor het F1-seizoen van 2025?...

Slimme Red Bull-suspensietruc onthult: Mercedes en Ferrari volgen

Ferrari en Mercedes behoren tot de vier teams die een slimme Red...